Menu

 

Funkčný tréning

 

Funkčný tréning označuje pohyb vychádzajúci z individuálnych potrieb jedinca. K takémuto pohybu dochádza na všetkých troch úrovniach v priestore (vpred a vzad, do strán, hore a dole). Pozornosť venujeme činnostiam každodenného praktického života a pohybom, na ktoré je ľudské telo od prírody stavané. Sledujeme pohybové zdravie, rozvoj kondície, sústredíme sa na dýchanie, držanie tela a pohybové návyky, teda na pohybovú stabilitu a koordináciu.

Samozrejme sú rôzne modifikácie, kde sa časy zaťaženia menia a tiež časy oddychu, rôzne kombinácie cvikov, cviky s vlastnou váhou sa dopĺňajú s pomôckami. Okrem toho zameriavame sa na celé telo, teda vrchnú časť, core (stred tela) a spodnú časť.

 
VÝHODY A CIELE TRÉNINGU

  • Všestranné zameranie – zapojenie všetkých svalových skupín
  • Zlepšenie výkonu
  • Budovanie sily, vytrvalosti, rýchlosti a koordinácie
  • Výrazná redukcia hmotnosti a efektívne spaľovanie tuku
  • Rozvoj pružnosti
  • Pestrosť

 


POMÔCKY, KTORÉ VYUŽÍVAME PRI FUNKČNOM TRÉNINGU

Kettlebell

kovová guľa, ktorá, rovnomerne zaťažuje celé telo, vylepšuje silu, koordináciu a posilňuje obehový systém. Najzákladnejšími cvikmi sú swing, squat, snatch, twist, lunge…

Fitlopta

Multifunkčná pomôcka pri balančnom a koordinačnom cvičení. Vieme ju využiť pri cvičení brucha, nôh, sedacieho svalu alebo pri strečingu. Štúdiá FIT UP! disponujú rôznymi veľkosťami fitlôpt.

Plyobox

bedna, ktorá sa využíva na skákanie, vystupovanie, preskakovanie, opieranie…

Bosu

balančná pomôcka, ktorá zlepšuje koordináciu tela a využíva sa tiež ako rehabilitačná pomôcka.

Trx

závesný systém, ktorý rozvíja telesnú silu pomocou funkčných pohybov a dynamických polôh. Výhodou je, že sa dá rozložiť a zložiť všade, teda využiť kdekoľvek.

Ďalšie

slam ball, odporová guma, rebrík, lodné lano, hrazda, prekážka, švihadlo, expander, lano,

Facebook
×
×

Log in